silniki iveco

Generalnie przewaga urządzeń technicznych wymaga źródła zasilania. Misję taką pełni silnik, który wprowadza w ruch maszynę. Jednostki napędowe stosowane do napędu maszyn mogą być wielorakiego rodzaju. Po pierwsze użytkowane są silniki elektryczne, zasilane z sieci elektrycznej albo akumulatorem. Mają one najczęściej wykorzystanie w urządzeniach o mniejszych formatach, jakie nie muszą poruszać się na wielkie odległości. Po kolejne aplikuje się silniki spalinowe, jakie z kolei mogą być poruszane takimi rodzajami paliw jak benzyna, olej napędowy albo skroplony gaz LPG.

Qoros 3

Qoros jest marką pojazdów osobowych wyrabianych przez chińsko-izrealską spółkę o analogicznej nazwie. Założona jako próba odtworzenia tryumfu samochodowych firm koreańskich na rynkach zagranicznych (jak wiadomo chińskie samochody nie cieszą się pozytywną opinią, aczkolwiek koreańskie stosunkowo niedawno także nie były rozpatrywane za równorzędnych konkurentów dla wytwórców światowych). Pierwotny model oznakowany cyfrą 3 miał zaprzeczyć mitom o słabej jakości samochodów produkowanych w Chinach. W probierzu zderzeniowym Euro NCAP speszył większość konkurentów z Europy zdobywając 5 gwiazdek.

BMW 633 CSi

Samochód BMW 633 CSi przynależy do rodziny samochodów oznakowanej identyfikatorem E24, jaka była produkowana przez to niemieckie przedsiębiorstwo od 1976 do 1989 roku oraz proponowana klientom na rynkach Europy, Japonii oraz USA. Wykonano trochę ponad 86 tysięcy sztuk tego coupé. Nadwozia pierwotnie produkowało dla firmy BMW przedsiębiorstwo Karmann, wszelako wkrótce BMW zajęło się ich realizacją samodzielnie.