Klasyczne BMW serii 6

BMW 633 CSi

Samochód BMW 633 CSi przynależy do rodziny samochodów oznakowanej identyfikatorem E24, jaka była produkowana przez to niemieckie przedsiębiorstwo od 1976 do 1989 roku oraz proponowana klientom na rynkach Europy, Japonii oraz USA. Wykonano trochę ponad 86 tysięcy sztuk tego coupé. Nadwozia pierwotnie produkowało dla firmy BMW przedsiębiorstwo Karmann, wszelako wkrótce BMW zajęło się ich realizacją samodzielnie.

Sam typ 633 CSi realizowany był od roku 1976 do roku 1983. To ekskluzywne (kosztujące imponujące jak na ówczesne czasy pieniądze – przeszło 35000 dolarów) coupé wyekwipowano w napęd M30B32 o kubaturze 3,3 litra potrafiący rozpędzić pojazd do 215 km/h. W ofercie proponowana była edycja z ręczną i automatyczną skrzynią biegów.

BMW 633

Czerpiąc ze swych rajdowych doświadczeń marka BMW dołożyła istotnej uwagi do bezpieczeństwa oraz komfortu kierowcy, a także pasażerów. Spełniono wszechstronne analizy ergonomii mające zapewnić prowadzącemu a także pasażerom optymalny komfort podczas jazdy poprzez przeróżne ułatwienia pozwalające na przystosowanie ułożeń siedzeń oraz kierownicy do indywidualnych preferencji. Nie zapomniano również o podróżnych na tylnych siedzeniach, także i oni mają obwarowany duży komfort i swobodę dopasowania siedzeń.

Kokpit wozu rozplanowano tak by zmniejszyć do minimum czas reakcji kierowcy na warunki występujące na jezdni. Rozmaite pomiary i badania pozwoliły w taki sposób rozmieścić wskaźniki by szofer miał do nich wygodny dostęp w ciągu jazdy.